Забудовник розповів подробиці зведення торгового центру на перетині Паркової та бул. Краматорський

Зведення торгового центру на перетині вулиці Паркова і бульвару Краматорський почнеться з заміни комунальних мереж, а саме будівництво пройде в 2023 році.

Про це розповів керівник проекту, підприємець Ігор Максименко (на головному фото) на зустрічі з членами депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства.

За його словами, навесні 2022 року планується заміна комунальних мереж, а в 2023 року побудують сам торговий центр.

“Будівля буде швидко монтується, не дасть великого навантаження на інфраструктуру міста, мінімальна кількість залізобетонних конструкцій. Це буде сучасна будівля з склінням, сучасними нормами, з певною висотою, з широкими проходами”, – розповів Ігор Максименко.

Підприємець розповів, що будівництво торгового центру почалося в квітні 2014 року і відразу ж припинилося через війни, що почалася.

“До 2017-2018 року ми взагалі не розуміли [що буде далі], останні два роки теж важко бізнесу через пандемію”, – так Максименко пояснив, чому будівництво не тривало всі ці роки.

Він привів у приклад торговий центр “Нікольський” в Харкові, який починав будувати ще в 2012-му, а відкритий був тільки в цьому році. При цьому торговий центр “Аврора” на перетині Паркової та Ювілейної, який теж побудував Ігор Максименко, був зведений за рік в 2010-му.

Як жителям кварталу дістатися до зупинки
Ініціатором зустрічі із забудовником була депутат міськради Ангеліна Шостак. До неї звернулися жителі мікрорайону “Даманський” з проханням посприяти в облаштуванні пішохідної доріжки до зупинки на бульварі Краматорському – зупинка там є, а підійти до неї можна тільки по стежках, протоптаних місцевими жителями. Під час дощів вони перетворюються в бруд.

Передбачається, що забудовник не тільки побудує торговий центр, а й облагородить територію поруч з ним (з лавочками та дитячим майданчиком), в тому числі і замощуванням території навколо центру – завдяки цьому жителі кварталу зможуть спокійно дістатися до зупинки.

Ігор Максименко дав зрозуміти, що облаштування території почнеться не раніше 2023 року, коли почнеться будівництво будівлі торгового центру.

Голова депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства Валерій Власенко запропонував зробити зараз асфальтову доріжку до зупинки від перехрестя з Паркової і далі в сторону “Сільпо” – ця частина земельної ділянки, за словами підприємця, що не знаходиться у нього в оренді.

Члени комісії доручили внести асфальтову доріжку до зупинки в Програму благоустрою. Якщо депутати на сесії погодяться внести доріжку в цю Програму і погодяться виділити на це гроші, то вона з’явиться раніше, ніж побудується торговий центр.