З урологічного відділення Краматорська масово звільнилися співробітники
Заступник мера, який курирує медицину, проблемою цей не вважає.
Кілька днів тому до редакції нашого видання надійшла інформація про те, що в урологічному відділенні 2-ї міської лікарні Краматорська співробітники масово написали заяву про звільнення та переміщуються на роботу до сусідньої Дружківки. Разом з ними, з міста, нібито, їде медичне обладнання, відсутність якого зводить нанівець якісне надання урологічних послуг у місті. І що причиною явища нібито є особистий конфлікт між заступником міського голови-куратора медицини Оленою Катальниковою та завідувачем (тепер уже колишнім) урологічного відділення Ігорем Комісаренком.
Ось як виглядає тема у телефонних переговорах із усіма учасниками процесу.
ДЗВІНОК № 1, завідувач міськздоров’я Краматорська Андрій Петриченко:
- Сьогодні, 18 листопада, я отримав листа від головного лікаря 2-ї лікарні міста Олени Жолус. У ньому повідомляється, що у урологічному відділенні є масове звільнення співробітників. Очевидно, люди вирішили продовжити трудову діяльність у сусідньому місті, але не в Краматорську. Щодо обладнання – у відділенні було задіяно особисте обладнання завідувача Ігоря Кормісаренка, перебувало за збереженою запискою, скажімо так – напівлегально. І коли постало питання про легалізацію діяльності, виникла подібна ситуація… Чи залишилися у відділенні урологи – я поки не знаю. Але питання полягає в наступному: якщо якась структура працює у стінах бюджетної установи – ця діяльність має бути легальною.
Тобто якщо лікувальна установа отримує кошти за якусь послугу від Національної служби здоров’я – вона цю послугу має надавати безкоштовно. А якщо ця послуга надається за “сірими” або “чорними” схемами – то це неправильно. Зрештою, знаходження приватного лікарського обладнання в лікувальному закладі має бути законним. Якщо є якийсь приватний апарат, його використання має бути компенсовано: це і договір оренди, і надання комунальних послуг, і оплата за використану електроенергію, і так далі. А коли все це відбувається за “сірою” схемою, за рахунок міста – це не є ладом. І те, що відбувається зараз у подібних випадках у місті – це рух до узаконювання подібних схем. Але в даному випадку, зважаючи на все, завідувач вирішив, що працювати в законному випадку йому не подобається, і маємо результат.
Питання не в тому, що тепер пацієнти залишаться без послуг якогось високотехнологічного обладнання, а в тому, що люди повинні отримувати медичну допомогу безкоштовно. Якщо люди не хочуть інакше – значить вони працюватимуть в іншому місті за своїми схемами.
ДЗВІНОК № 2, генеральний директор КНП “Міська лікарня № 2 Краматорської міської ради” Олена Жолус:
- У нас (в урологічному відділенні, – Авт.) звільнилися 6 осіб: лікарі, анастезіологи та медсестри. Тобто вся команда знялася та перейшла на роботу до Дружківки. Вони сказали, що знайшли там найкращі умови для роботи і пішли, на жаль. Для лікарні це безумовно велика проблема, оскільки відділення існує тут багато років. Залишилися лише два лікарі, але вони працюють не на повну ставку. Тепер у відділенні немає потрібного обладнання, і медики не навчені до проведення операцій, що раніше проводилися. Обладнання, яке було досі у відділенні, належало колишньому завідувачу Ігорю Комісаренко, знаходилося у нас на відповідальному зберіганні з правом використання.
Тепер, у разі потреби, краматорським пацієнтам доведеться звертатися до Дружківки.
Ситуація дуже нестандартна. Всім людям, які тепер написали заяви на розрахунок, свого часу надавалися всі можливості для навчання та роботи, дозволялися поїздки на конференції для участі в наукових конференціях, працювала урологічна кафедра… І ось тепер вони практично одночасно принесли заяви про звільнення. Можу сказати, що з жодним із цих співробітників, з боку адміністрації лікарні не було жодних конфліктів. Але вони пішли разом. Коли люди йдуть на інше місце роботи – чекаєш, що вони хоч би скажуть тобі “дякую”. На жаль, цього не сталося. І тепер я стою біля розбитого корита, бо треба врятувати лікарню, зберегти урологічну службу, а це буде дуже важко… Звичайно, ми якось вирішуватимемо цю проблему, але точно скажу, що нічого подібного в медицині Краматорська ще не було . У проекті майбутніх ремонтів, ми заклали під урологічне відділення цілий поверх, але маємо те, що маємо…
ДЗВІНОК № 3, колишній завідувач урологічного відділення Ігор Комісаренко:
- Всі питання, будь ласка, ставте міській владі Краматорська. Я зараз у відпустці, офіційно не працюю. Дякую, вибачте.
ДЗВІНОК № 4, Олена Катальнікова, заступник міського голови-куратор медицини:
- Твердження, що місто залишилося без урологічної допомоги, не відповідає дійсності. Разом із завідувачем урології, може піти лише одна людина, всі інші працюють там давно, про їхній відхід у мене інформації немає. Зараз ми шукаємо інших фахівців для роботи в цьому відділенні.
Інформація про те, що причиною нинішньої ситуації став мій особистий конфлікт із Ігорем Комісаренком, не відповідає дійсності. Те, щоб були скарги з приводу хабарів до кишені лікаря – це було, з цим розбирався міськздоров’я. Звичайно, ситуація – є, ми нею займаємося, але гроші, що заробляються, повинні йти на благо лікарні, а не виключно в приватну кишеню. Так, питання надання платних послуг слід обговорювати з Оленою Жолус, але все має бути в рамках закону.
Справді, урологічне відділення Краматорська тепер залишилося без апаратури, оскільки досі більше половини наявного використовувалося без договірних умов із міськохороною здоров’я, а це пряме порушення закону. Ми зараз займаємося цим питанням.
Залишається додати, що особисте спілкування автора з цієї теми з медиками Краматорська дозволяє зробити два висновки. Перший – схоже, що проблема виникла через зайві фінансові апетити осіб, які закупили власним коштом необхідне для пацієнтів обладнання, і не соромляться у запитах за бажанням “відбити” вкладені кошти. І другий – найближчим часом, масовий догляд працівників урологічного відділення стане серйозною проблемою для пацієнтів міста. Тому в цей “перехідний період”, щоб не стати випадковою жертвою змін, краще постаратися залишатися здоровим.