Яку допомогу мають право безкоштовно отримувати в стаціонарах жителі Краматорська

Стаціонарна медична допомога – це та, яку пацієнт отримує в стаціонарних умовах медичного закладу.

Це може бути як медична допомога без хірургічних втручань, так і хірургічні операції. Про те, які безкоштовні послуги пацієнт може отримувати в умовах стаціонару, інформує Національна служба здоров’я України.

Якщо пацієнт не потребує оперативних втручаннях, допомога йому надається в рамках пакету “Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій”. Більшість госпіталізацій відбувається саме по цих пакетів і їх ще називають терапевтичними госпіталізації.

В рамках Програми медичних гарантій пацієнт має право також на безкоштовні хірургічні операції. Їх проводять медустанови, які мають договір з НСЗУ на пакет допомоги “Хірургічні операції в стаціонарних умовах”.

Допомога в стаціонарі медичного закладу отримують пацієнти і в рамках інших пакетів медичних послуг, що стосуються конкретних захворювань – наприклад, лікування туберкульозу або психіатрична допомога. Однак в цьому роз’ясненні зупинимося саме на перших двох пакетах послуг – стаціонарна допомога з проведенням хірургічних операцій і без них.

Які безкоштовні послуги включає стаціонарна допомога з 1 квітня, якщо пацієнт не потребує хірургічних втручаннях?

Госпіталізація в рамках пакету стаціонарної допомоги без хірургічних втручань включає: профілактику, діагностику, лікування (в тому числі медикаментозне), медичну допомогу вагітним з ускладненим перебігом вагітності та медичну реабілітацію в гострому періоді.

В рамках пакета пацієнт має право на такі безкоштовні послуги:

Первинний огляд;
необхідні лабораторні дослідження, такі як розгорнутий клінічний і біохімічний аналіз крові; ревматологічний і гострофазових показники, аналіз сечі та інші лабораторні дослідження відповідно до потреб пацієнтів;
необхідні інструментальні обстеження, такі як ендоскопічні, ультразвукові рентгенологічні дослідження, МРТ та інші, в яких потребує пацієнт;
знеболення на всіх етапах діагностики і лікування;
медикаментозна терапія;
цілодобовий лікарський і медсестринський догляд;
ліки з Національного переліку основних лікарських засобів;
харчування в стаціонарі.

Крім ліків з Нацперечня, пацієнту надаються безкоштовно ліки, які заклад отримує через централізовані держзакупівлі. Ці ліки не включені в тариф. Пацієнт може дізнатися, чи має лікарня ці ліки безпосередньо в медичній установі на інформаційній дошці, на офіційному сайті установи або на сайті органу влади.

Які безкоштовні послуги включати стаціонарна допомога з 1 квітня, якщо пацієнту потрібна операція?

Якщо пацієнту призначено планову або ургентну операцію, в Програмі медичних гарантій передбачений пакет “Хірургічні операції дорослим і дітям в стаціонарних умовах”.

Не потрібно купувати в аптеці бинти, вату, нитки, готуючись до операції, платити хірургу, анестезіологу або медсестрі «в кишеню» – це лікарні отримують за кошти за договором з НСЗУ.

До безкоштовних медичних послуг по цьому пакету входить весь перелік з пакету “Терапевтичні госпіталізації” і додатково:

проведення хірургічної операції із забезпеченням анестезії,

післяопераційний моніторинг пацієнта, знеболювання і подальша медикаментозна терапія.

Чи потрібно пацієнтові платити за анестезію?

Забезпечення анестезією і анестезіологічне моніторинг при проведенні хірургічних операцій і обстежень входить до переліку безкоштовних послуг. Пацієнт купувати препарати для анестезії не повинен.

Як пацієнту отримати безкоштовну стаціонарну допомогу?

Пацієнт може отримати безкоштовно послуги по пакетах стаціонарної допомоги у випадках:
якщо є напрям сімейного або лікуючого лікаря;
якщо пацієнта доправляє до лікарні бригада екстреної медичної допомоги;
у напрямку з іншого клінічного підрозділу або установи в разі, якщо людина вже лікується в стаціонарі,
а також, за власним бажанням в невідкладному стані.
Повний перелік послуг, які може отримати пацієнт, можна знайти на сайті НСЗУ в розділі “Вимоги ПМГ 2021” https://nszu.gov.ua/vimogi-pmg-2021. Вони зафіксовані в файлі “Специфікації” до кожного з пакетів медичних послуг.

Щоб дізнатися, які лікарні надають стаціонарну допомогу за договором з НСЗУ, радимо скористатися інтерактивними дешбордами на сайті https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts.

Або телефонувати за коротким номером 16-77.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *