У Краматорську знову відбудеться Всеукраїнський фестиваль “Театральна легенда”

Краматорськ чекає свято театру. 14, 15 і 16 травня в ДК НКМЗ пройде Всеукраїнський фестиваль «Театральна легенда» ім. Михайла Силаєва. Про це «Східного проекту» повідомив режисер Народного театру «БАМ-БУК» Микола Мітла.

«Сподіваюся, що епідемія коронавируса в цьому році не порушить наші плани. У минулому році через карантинних обмежень фестиваль не проводився. А в цьому ми хочемо порадувати краматорчан і гостей нашого міста », – сказав Микола Мітла.

У фестивалі візьмуть участь театри: «Ну, и дітки» (м.Полтава), «Чудеса в решеті» (м.Харків), «Палата №6» (м Кропивницький), «Мурашник» (м Новомосковськ), « шум »(м.Кривий Ріг),« Бам-Бук »(м.Краматорськ).

Програма фестивалю, як завжди, буде насиченою і цікавою. Розклад фестивалю ми опублікуємо пізніше.

Фестиваль «Театральна легенда» носить ім’я нашого земляка, знаменитого режисера Михайла Дмитровича Силаєва, який уособлює цілу епоху в театральному русі Краматорська.

«Мишка-артист» – так називали його в колективі молодіжного агітаційного театру «Синя блуза» КГМЗ (нині СКМЗ і КМЗ), який він очолив в 1929 році. Його актори оспівували країну індустрії. Пізніше «Синю блузу» перейменують в Театр робітничої молоді (трам). Розквіт театру припав на 1934-1936 роки. Освіта режисера отримав на курсах керівників художньої самодіяльності при Моссовете, заочно навчався в ГІТІСі (1936-1939 роки). Після 3 курсу Михайла Силаєва закликали на війну з Фінляндією, потім на Другу світову війну.

В ході боїв отримав важкі поранення. Повернувся через 9 років в Краматорськ в званні майора і будучи кавалером ордена Червоної Зірки. Через стан здоров’я лікарі заборонили і думати про театр. Пішов на господарську роботу. У вільний час відроджував театр в напівзруйнованому місті. 7 років займався безкоштовно з гуртківцями вечорами, репетируючи у вільний від роботи час. Очолив драматичний колектив, який став основою театру ДК ім. Леніна (1952-1963 роки), якому в 1960 році присвоїли звання народного театру. Потім – народний театр «Данко» ДКіТ НКМЗ, що став для краматорчан живою класикою.

Також він створив першу в місті театральну студію. Театр користувався шаленою популярністю, завоював масу престижних нагород. Сам режисер теж – ордена, медалі, грамоти. Найвідоміші спектаклі в постановці Михайла Силаєва – «Назар Стодоля» Т. Шевченка, «Ревізор» М. Гоголя, «Любов Ярова» К. Треньова, «В день весілля» В. Розова та інші. А зі стін театральної студії вийшли такі відомі люди, як Олександр і Микола Мітла, Віктор Возович, Галина Смехун і інші.

Після виходу на пенсію в 1971 році режисер ще 15 років займався творчістю -ТЮЗ ДК «Будівельник», «Театр народних мініатюр» ДКіТ НКМЗ, клуб для підлітків «Живе слово», влаштовував міські гуморини і вечори сміху.

З 2015 року одна з вулиць Краматорська носить ім’я Михайла Силаєва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *