У Краматорську знову оголошено тендер на розробку проекту нового спорткомплексу. Вдвічі дорожче попереднього

Спорткомплекс планують будувати у районі нової льодової арени

Вперше про намір побудувати новий спортивний комплекс у районі льодової арени та басейну, що будується, стало відомо в липні минулого року, коли Управління капітального будівництва та перспективного розвитку оголосило в системі Prozorro тендер на розробку проекту будівництва нового спорткомплексу.

2 серпня 2021 року було навіть визначено переможця тендеру – підприємство “Укргідропроект”, яке за півтора мільйона готове було розробити проектно-кошторисну документацію.

Відповідно до завдання на проектування, це має бути багатофункціональний спортивний комплекс, “призначений для проведення змагань місцевого та національного рівнів з різних видів спорту, громадських та культурно-видовищних заходів…”.

Загальна пропускна спроможність комплексу мала становити 97 чол. за зміну. Передбачалося, що комплекс зокрема включатиме 3 баскетбольні майданчики, тренажерний зал (25 чол. за зміну), гімнастичний зал на 15 осіб, розминальний зал, роздягальні, душові, трибуни для глядачів на 920 місць, а також 30-місний буфет і Медпункт. Персонал комплексу – 22 особи.

Заступник міського голови Андрій Безсонний у відповідь на питання Kramatorsk Post про необхідність будівництва комплексу, обґрунтував це тим, що у Краматорську та області немає майданчиків для проведення змагань національного рівня з футболу, волейболу, баскетболу, боротьби та інших видів спорту.

Проте вже 20 серпня торги було скасовано. Як причини називалася “неможливість усунення виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель”.

“Учасник відмовився від підписання договору”, – повідомлялося у системі держзакупівель.

Минулого тижня на Prozorro з’явилося нове оголошення про тендер на розробку проекту того ж спорткомплексу. Тепер очікувана вартість становила 3 ​​млн. гривень. В управлінні капбудування відмовилися коментувати подвоєння ціни проекту без офіційного письмового запиту від редакції.

Однак, поки ми чекатимемо відповіді на свої запити, орієнтовно можна сказати, що завдання на проектування дещо відрізняється від попереднього.

Зокрема, в завданні на проектування замість пропускної спроможності спорткомплексу 97 осіб за зміну вже вказано цифру в 600 осіб.

Число персоналу залишається тим самим. Кількість залів і майданчиків особливо не змінилося, хоча в першій версії поверховість будівлі не вказувалася, а в новому завданні йдеться про цокольний та перший поверх.

Аукціон на Prozorro призначений на 1 лютого поточного року, а проект, за умовами тендеру, має бути готовим до 30 квітня.