У Краматорську запустили службу допомоги нужденним «Догляд на дому»

Соціальне підприємство «Догляд на дому» створили у Краматорську на базі міської організації Товариства Червоного Хреста України. Про це 26 листопада повідомляє Проект USAID “Економічна підтримка Східної України” на своїй сторінці у Фейсбуці.

Наразі три патронажні сестри надають послуги з догляду за людьми з інвалідністю або такими, що потребують такої допомоги. У послуги соціального підприємства входить купівля продуктів, прибирання в кімнаті, приготування їжі або годування. Вартість таких послуг – 150 гривень за годину.

«У нас є сім’я, яка є маломобільною. Патронажна сестра ходить до неї тричі на тиждень, її завдання взяти рецепт у лікаря, купити ліки, продукти. З іншими клієнтами треба погуляти надвір, поговорити. Гроші платять або замовники, або їхні діти, особливо якщо діти живуть далеко та працюють», – розповідає голова Краматорської міської організації Червоного хреста Євгенія Авдюшкіна.

Раніше вона разом із командою навчалася на курсі із соціального підприємництва, який організував цього року Проект USAID. Навчання допомогло сформулювати соціальну місію, визначити цільову аудиторію та канали залучення клієнтів.

«У сучасному світі бізнес все більше говорить не лише про заробляння грошей, а й про користь своєї громади. Тому ми розвиваємо своє соціальне підприємство та плануємо розширити список послуг та отримати нових клієнтів за межами Краматорська. Також ми хочемо отримати ліцензію на надання паліативних послуг з догляду за тяжкохворими людьми, це розширить наші можливості, такий запит маємо від клієнтів», – каже Євгенія Авдюшкіна.

Наразі про можливість надання таких послуг розповідають у соціальних службах Краматорська. У планах команди – залучення нових клієнтів та підтримка людей, які опинилися у складних життєвих обставинах.