У Краматорську вперше пройшов вечір ветеранського стендапу
Гумор, посмішки, сміх. Тепла, розслаблююча атмосфера…Що може бути прекраснішим для суботнього вечора. Саме в такій камерній та теплій атмосфері 29 січня у Центрі ветеранів АТО та їхніх сімей “Поруч” уперше в Краматорську пройшов вечір ветеранського стендапу.
Довідка: Стендап – це сольний гумористичний виступ перед живою аудиторією у вигляді авторського монологу, коротких жартів чи імпровізацій із залом. Відмінною рисою цього жанру є життєвість тем – коміки в іронічній формі розповідають про те, з чим багатьом з нас доводиться стикатися в повсякденному житті.
Стендап зародився у Великій Британії у XVIII — XIX століттях. Але найпотужніший розвиток цей жанр отримав у США. Засновники жанру прийшли із водевілю. Ними вважаються Марк Твен та Норман Уілкерсон. У повоєнний час відбувся бум стендап-камеді. По всій Америці зводилися нові клуби. А до 1970 року стендап-камеді в Америці стає основною формою гумористичного виступу.
За словами організатора гумористичного вечора у Краматорську Романа Балабойка, ідея його проведення виникла минулої осені, але через те, що Краматорськ потрапив до “червоної” карантинної зони, захід довелося відкласти.
“Взагалі, стендап це дуже цікавий людям формат. Та й до того ж якісного українського стендапу на сьогоднішній день не дуже багато. А тут як із музикою, доки не було якісних українських пісень, люди слухали російську поп-музику. А коли з’явилася якісна українська музика, наші люди почали її слухати”, – поділився Роман Балабойко.
Троє ветеранів російсько-української війни – Микита Гончаров, Микола Міхєєв та Роман Балабойко з мікрофоном у руці довели глядачеві, що почуття гумору у Краматорську криза не загрожує. Кожна історія плавно випливала з попередньої, була розбавлена ситуативним гумором та веселими зауваженнями, що виникають під час оповідання. Виступ кожного учасника був концентратом мудрості, іскрометних жартів, легкого сарказму, неймовірних пригод, великих удач, дрібних факапів та цінних порад.
Кожен спікера мав свій неповторний сюжет. Так, зі сцени можна було почути історії про військову службу, про жінок та дружбу, а також веселі життєві ситуації.
Отримати дозу добротного гумору зібралися поціновувачі, любителі, і просто випадкові люди. Не було жодної людини, яка могла залишитися байдужою до щирих історій різного жанру. Виходячи, глядачі бурхливо обговорювали стендап, що щойно закінчився, переповідаючи один одному найсмішніші жарти.
Задоволена публіка з чудовим настроєм розбрелася у своїх справах і тепер чекатиме на наступну зустріч. Коли краматорські стендапники збиратимуть повні зали і які зміни зазнає їхнього гумору, покаже час. До того ж Роман Балабойко впевнений, що це не останній вечір гумору, який проводить Центр ветеранів АТО та їхніх сімей поруч. Подібні заходи планується проводити регулярно і вже наприкінці лютого взяти в ньому участь будь-хто, зателефонувавши за номером 0997724371, щоб його виступ внесли до програми.