У Краматорську вперше пройшли кільцеві гонки по бездоріжжю

Це перший подібний спортивний захід не тільки для Краматорська, а й для всієї Донецької області.

У Краматорську, в селищі Красноторка, в глиняному кар’єрі в суботу, 18 вересня, було пильно, екстремально і видовищно – тут вперше для Донецької області пройшли кільцеві гонки по бездоріжжю. Організатор та ініціатор проведення змагань – Громадська організація «Клуб 4х4 Краматорськ», за підтримки управління фізичної культури та спорту Краматорської міськради.

Ще в червні ініціативні гонщики-любителі з Краматорська почали підготовку траси для цих змагань. Допомогу їм надавали колеги з Луганська, Харкова. Спільними силами вдалося зробити, за словами самих учасників, якісну, труднопрохідну, але цікаву для подолання трасу. Перші в області кільцеві гонки зібрали близько 60 учасників з різних областей України. Категорії транспортних засобів – TR-0 (standart), TR-1 (raid), TR-2 (hard), TR-3 (proto), ATV, UTV.

Територія біля глиняного кар’єру була заповнена різними позашляховиками і квадроцикламі, тому глядачі могли подивитися не тільки на екстремальні гонки, а й на унікальні машини, більшість з яких переобладнані самими гонщиками.

Для них це захоплення, яке займає багато часу і терпіння, але приносить величезне задоволення. Особливо, коли автомобіль може подолати будь-крутий спуск, підйом або виїхати з кювету.

Кільцеві гонки почалися з самого ранку. Заїзди проходили за категоріями автомобілів і вже до обіду траса більше була схожа на низку складних перешкод. Але для цих машин немає нічого неможливого. До того ж, в складних ситуаціях товариші поспішають на допомогу і загальними зусиллями витягують автомобіль. За словами глядачів, а їх зібралося кілька сотень, захід був дуже видовищним і захоплюючим. Особливо цікаво було спостерігати за екстремальними ділянками траси, які, як здається, долати небезпечно.

kramatorsk off road1
kramatorsk off road
kramatorsk off road8

Тетяна на гонках підтримувала чоловіка, Дениса, який бере участь в подібних змаганнях вперше. Дівчина розповіла, що дуже хвилювалася за чоловіка, адже деякі ділянки дуже складні і автомобіль просто тоне в грязі.

«Сьогодні дружину трохи не вистачає досвіду, але всьому треба вчитися. Це його захоплення, тому я завжди його підтримую і переживаю за нього. Змагання як на мене вийшли дуже видовищними, і впевнена, що наступного разу збереться ще більше глядачів », – розповіла Тетяна.

Одним з наймолодших учасників змагань був Ярослав. Йому всього 14 років, але вже він нарівні з дорослими учасниками представляв Краматорськ в категорії квадроциклів.

«Дуже цікаво змагатися з більш дорослими учасниками, спробувати свої сили. На квадроциклі я їжджу років з 10, але таких складних трас ще не долав. Є невелике хвилювання, але потрібно виходити із зони комфорту », – розповів учасник.

За словами Ярослава, гонки дають йому величезний заряд адреналіну і емоцій, які не можна порівняти ні з чим іншим.

kramatorsk off road6
kramatorsk off road4

Учасників привітав міський голова Краматорська Олександр Гончаренко. Він розповів, що ініціатори проведення гонок звернулися до міської ради за допомогою і для організації змагань були задіяні комунальні служби міста.

«Ми підтримали організаторів і допомогли обладнати трасу – завозили воду, розчищали маршрути руху для машин. Завдяки організаторам і їх ініціативи, в планах на наступний рік проведення всеукраїнських змагань з off road.

Для Краматорська проведення таких змагань дуже цікаво. Все готувалося дуже швидко, тому є побажання щодо поліпшення під’їзду, і іншим організаційним моментам », – зазначив міський голова.

Нагороджували призерів і переможців у кожній категорії. Для них підготували незвичайні кубки в формі автомобільного поршня.

Імена переможців і призерів будуть відомі трохи пізніше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *