У Краматорську відкрили пам’ятник Василю Стусу

У Краматорську Донецької області відкрили пам’ятник Герою України, видатному українському поетові Василю Стусу.

Про це повідомили в Краматорській міській раді.

«У Краматорську відкрили новий пам’ятник Василю Стусу. Новий монумент розташований на території економіко-гуманітарного ліцею № 8, який носить ім’я великого українського діяча », – повідомили в міськраді.

Василь Стус (1938-1985) – український поет і правозахисник, Герой України. Народився у Вінницькій області, але з 1940 року жив в місті Сталіно (назва Донецька з 1924 до 1961 року). Навчався в Сталінському педінституті (зараз Донецький національний університет ім. В. Стуса). Працював на шахті, учителем в школі, літредактором місцевої газети. Потім переїхав до Києва, де почав правозахисну діяльність.

За своє недовге життя поет, член Української Гельсінської спілки Василь Стус залишив 6 томів творів, більшість з яких перекладені англійською і опубліковані на Заході. Активіст боровся з системою, відмовився від радянського громадянства. Був політв’язнем в СРСР. Помер в таборі на Уралі.

Як повідомлялося, в окупованому Донецьку в травні 2015 року було демонтовано барельєф Василя Стуса на корпусі філологічного факультету Донецького національного університету. Питання про знесення цього барельєфа обговорювалося на так званій сесії «парламенту ДНР». Місцеві «депутати» хотіли замінити його на бюст розвідника Миколи Кузнєцова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *