У Краматорську роботи зі встановлення пам’ятника Степану Чубенку закінчаться на початку грудня

Меморіал перебуватиме у Саді Бернацького біля входу на футбольне поле зі штучним покриттям.

Пам’ять про краматорського футболіста увічнять у меморіалі, який буде розташований у Саду Бернацького. На даний момент закінчилися роботи зі спорудження постаменту. Про це «Східному проекту» повідомив начальник управління капітального будівництва та перспективного розвитку Краматорської міськради Володимир Ільченко.

«Роботи з будівництва пам’ятника продовжуються. Постамент уже готовий. Залишилось змонтувати сам пам’ятник. Встановлять його на початку грудня», – повідомив Володимир Ільченко.

Роботи, згідно з тендером, виконує будівельна компанія ТОВ «БВК АЛЬТАЇР». Вартість робіт складає 322 тис. грн.

Нагадаємо, що Степан Чубенко народився у Краматорську 24 роки тому 11 листопада 1997 року. Навчався він у 12-ій школі, яка із серпня цього року носить його ім’я. Степан був воротарем юнацької команди ФК “Краматорськ” (на той момент ФК “Авангард”). На згадку про футболіста клуб назавжди закріпив за ним №1.

Влітку 2014 року хлопця незаконно затримали на залізничному вокзалі у Донецьку. Після тортур 27 липня 16-річного краматорця Степана Чубенка вбили на окупованій території під Донецьком бойовики так званої «ДНР». Наразі троє вбивць ховаються від правосуддя на території РФ та окупованого Криму.

«Східний проект» раніше повідомляв, що у квітні цього року депутати Краматорської міськради підтримали виділення коштів на спорудження пам’ятника Народному Герою України, футболісту Степану Чубенку. До цього з ініціативою спорудити пам’ятник виступила депутат Краматорської міськради Ангеліна Шостак. Ідея скульптурної композиції належить краматорському скульптору Ігорю Нестеренку.

У Краматорську на згадку про Степана Чубенка організовано щорічний футбольний турнір. Також є конкурс художнього дитячого репортажу «Юний Самовидець» пам’яті Степана Чубенка. Посмертно спортсмену надано звання Народний Герой України та орден «За Мужність» ІІІ ступеня.