У Краматорську пройшла акція проти домашнього насильства

У Краматорську пройшло перший в Донецькій області хід проти домашнього насильства. Всього в акції взяло участь близько ста осіб. Організаторами ходи виступили кілька громадських організацій, в числі яких Amnesty International. Люди пройшлися центральними вулицями міста, щоб закликати владу ратифікувати Стамбульську конвенцію, яка була підписана ще в 2011 році, і в цілому привернути увагу до проблеми домашнього насильства.

Як повідомили в Amnesty International, заключний етап ходи відбувся на площі Миру, де організаторкі виступили і показали інсталяцію домашнього інтер’єру «з предметами, які символізують насильство в сім’ях».

«У Міжнародний жіночий день тут, на Донеччині, ми хочемо звернути увагу, що проблема домашнього насильства стосується всієї країни, і сім’ї сходу України – не виняток. Жінки тут все ще не відчувають себе в безпеці, і не отримують достатнього захисту від держави »- заявила директорка Amnesty International в Україні Оксана Покальчук.

Сьогодні правоохоронці приділяють особливу увагу протидії насильству в сім’ї та насильства над жінками. На даний момент в Краматорську і в області сформовані підрозділи «Поліна», які надають допомогу постраждалим від насильства “, – повідомив заступник начальника сектора превенції Управління Краматорської Поліції Петро Лисенко.

Протягом 2020 року в Національну поліцію Донецької області надійшли 10 тисяч повідомлень про домашнє насильство. Правоохоронці виявили 9622 адміністративних правопорушень і виписали майже півтори тисячі термінових забороняють приписок, які забороняють кривдникові проживати і комунікувати з постраждалою до 10 днів. Крім того, поліцейські завели 361 кримінальне провадження та вручили підозру 145 людям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *