У Краматорську починається реалізація проекту «Поліцейський офіцер громади»

Між поліцією Донеччини та територіальною громадою Краматорська підписаний Меморандум про початок реалізації проекту «Поліцейський офіцер громади».

У підписанні документа взяли участь мер Краматорська Олександр Гончаренко та заступник начальника ГУНП в Донецькій області Микола Кащук.

Принципова різниця полягає в тому, що поліцейський офіцер громади, незважаючи на те, що це штатний працівник Краматорського районного управління поліції, може не тільки працювати, а й проживати на території громади, яку він обслуговує. У Краматорську поліцейські офіцери громади з’являться в п’яти старостинських округах.

Мер Краматорська впевнений, що реалізація цього проекту допоможе забезпечити відкрите і тісна співпраця громади та правоохоронців.

«Головне завдання поліцейського офіцера громади – орієнтуватися на потреби місцевого населення, підтримувати постійний контакт з жителями, щодня забезпечувати порядок на своїй території, своєчасно реагувати на проблеми суспільства і запобігати вчиненню правопорушень», – сказав Олександр Гончаренко.

Заступник начальника ГУНП в Донецькій області Микола Кащук відзначив високий рівень довіри до поліцейських офіцерів громади, які вже працюють в інших містах області та країни.

«Проект« Поліцейський офіцер громади »діє на території України. У Донецькій області програма вже працює протягом трьох місяців в дев’яти об’єднаних територіальних громадах. Поліцейський офіцер працює і проживає на території громади та звітує перед її жителями. Вони спільно вирішують проблемні питання, які покладаються на функціонал поліції.

Що стосується роботи цього проекту в інших містах області – за три місяці ми не почули жодної скарги від жителів громад. У нас тільки позитивні відгуки. Рівень підтримки і оцінки правоохоронців досить високий – 70 відсотків. Проект показує успіхи на практиці і відроджує рівень довіри населення до поліції.

Підписання документа – це початок старту проекту. Далі буде оголошений конкурс. Поліцейські, які підходять за критеріями, зможуть взяти участь у конкурсному відборі. Наступний етап – навчання на базі університету внутрішніх справ, протяжністю два з половиною місяці. І орієнтовно, в середині вересня поліцейські офіцери громади почнуть працювати », – розповів Микола Кащук.

Згідно з меморандумом, поліція Донеччини повинна забезпечити працівника всім необхідним для якісного виконання своїх функцій.

Краматорська міська рада бере на себе обов’язки з надання робочого місця, обладнаного за новітніми стандартами, а також закупівлею службового автомобіля для поліцейського офіцера громади. Для поліцейських офіцерів громади будуть придбані автомобілі на умовах співфінансування за принципом 50/50 з бюджету міста і держави.

Всі витрати по повній екіпіровці як поліцейського, так і обладнання автомобіля бере на себе Національна поліція.