У Краматорську почнуть надавати нову медичну послугу

Центр сімейної медицини № 1 Краматорська бере участь в пілотному проекті з формування патронажної служби. Мета створення цієї служби – більш прицільний нагляд за дітьми до 3-х років будинку, що дозволить приділяти більше уваги не тільки медичних аспектів, а й соціальним, психологічним, фізичним.

patronazhnaja sluzhba kramatorsk.jpg1С 31 травня на базі Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 почалися тренінги «Розвиток дітей раннього віку. Нова роль патронажної медичної сестри ».

Головний лікар ЦПМСП№1 Олександр Власенко: «Ми Плануємо навчатись медсестер, Які потім будут вести сім’ї, де народилася дитина. Так звані патронажні медичні сестри. Додаткова опція до догляд за дитиною. Кроме сімейного лікаря, кроме дільнічної сестри, будут медичні сестри, Які будут более уваги пріділяті комунікаціям, навчанню батьків, догляд за здоровою Житин та вірішенню проблем на Які в лікаря немає часу на прійомі.

Тому в нас проходити двотіжневій тренінг медсестер и лікарів. І з липня ми ПОЧИНАЄМО цею проект. Я сподіваюся, что ВІН буде успішнім. Це Активність на дому. Патронаж сімей на дому, согласно графіка, розроблення сімейнімі лікарями або педіатрамі ».

Патронажні сестри будуть курирувати сім’ї з дітьми, відвідувати їх вдома, спілкуватися з батьками і дітьми, допомагати їм, а також виявляти проблеми зі здоров’ям і іншого плану. У Центрі вже з липня почнуть працювати патронатні сестри. Майбутня патронажна медсестра Ільченко: «На даний момент я є дільничною медсестрою. Ми ведемо діток від 0 до 18 років. Але буду патронатної медсестрою. Плюси я бачу в тому, що більше часу можна приділити дитині, ніж на прийомі у лікаря. Я приділяю більше уваги, як дитині, так і мамі ».

Пацієнти і медики стануть єдиною командою, у якій буде одна мета – виростити здорових дітей.

Лікар-інтерн ЦПМСП№1 Вікторія Лештаева:

«Для людей цінність такого нововведення буде полягати в тому, що більше часу буде приділятися саме сім’ям, здоров’ю всередині сім’ї – фізичному і психологічному. Буде багато часу приділяти навичкам молодої мами, мама вже не буде сама шукати інформацію в інтернеті. Вона зможе її отримати від медпрацівника, як це законодавчо встановлено.

Нам багато розповідали про псіхологчіеской сторону питання: як правильно встановити взаємовідносини з сім’єю. Це не така роль, як вчитель і учень. Це партнерські відносини ».

Поки акцент планують зробити на дітях до 5 років. Відвідувати їх медсестри будуть не менше 1 разу на місяць.

Даний проект проходить під патронатом міжнародного дитячого фонду UNICEF Ukraine.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *