У Краматорську почав роботу стаціонарний пункт вакцинації від COVID-19

У Краматорську на базі Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 почав роботу стаціонарний пункт вакцинації від COVID-19. У ньому працюють лікарі та медсестри, які пройшли попередню підготовку на базі тренінгового центру в ЦПМСП№1.

Зараз проходить другий етап вакцинації від коронавируса, в ході якого щеплення можуть отримати медпрацівники первинної ланки, соцпрацівники та люди, від 80 років і старше.

Щеплення робиться вакциною CoviShield. В одному флаконі міститься вакцина, якою можна прищепити 10 осіб. Тому лікарі формують список пацієнтів і розподіляють час таким чином, щоб ні одна доза не пропала. Використовувати флакон можна протягом 6 годин.

Це щеплення робиться два рази. Тим, хто пройшов вакцинацію, наступну зроблять через три місяці. Інформація про пацієнта заноситься в спеціальну медичну систему. Дані пацієнт може побачити в своєму особистому кабінеті.

Співробітники управління праці та соцзахисту населення вирішили зробити щеплення для того, щоб себе захистити.

«Після щеплення відчуваю себе нормально. Ніяких негативних відчуттів немає. Сказали, що може піднятися температура. І її можна збити звичайним парацетамолом або іншим жарознижуючим. А так продовжувати вести звичний спосіб життя. Роблять щеплення в передпліччя. Наступна через три місяці », – сказала співробітник управління соцзахисту Олена Анатоліївна.

«Страшно, звичайно, тому що вакцина не випробувана. Але страх захворіти коронавірусів або отримати ускладнення більше. Я все зважила і прийняла рішення вакцинуватися », – сказала Наталія Борисівна.

Головний лікар ЦПМСП№1 Олександр Власенко зазначив, що протипоказань до вакцинації від COVID-19 практично немає. Вакцинація протипоказана особам до 18 років і тим, у кого був алергічний ефект на попередню дозу вакцини. А так як вакцина нова і все її отримують вперше, то про такі прояви поки невідомо.

«Розпочав роботу пункт щеплення від COVID-19. Ми вакцінуємо пацієнтів 1 та 2 Черги. Це медичні працівники, соціальні працівники та пацієнті, Яким віповнілося 80 та более років. Ми формуємо списки пацієнтів. У нас працює окремий телефон, за Яким пацієнті могут Записати на щеплення. Коли до пацієнта Надходить черга, ми его віклікаємо, Попередньо Обговорюємо годину, коли ВІН зможите прийти. На жаль, бажаючих среди людей, Яким за 80 років, поки що мало. Щеплення может отріматі КОЖЕН бажаючих. Альо чітко за попереднім записом и в рамках свого етапу вакцінації.

Перед Щеплення пацієнту вімірюють ТИСК, сатурацію та температуру. Если є ознака ГРВІ, вакцінацію НЕ рекомендуються и переносячи на Інший годину ».

З понеділка в стаціонарному пункті вакцинації вже щеплено більше 30 осіб, Всього. Записатись на вакцинацію можна за телефоном 050 458 33 75.

Також, лікарі підкреслюють, що імунітет після вакцинації сформується не раніше ніж через 14-30 днів. Тому після вакцинації не можна розслаблятися, потрібно носити маски та дотримуватися протиепідемічних вимоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *