У Краматорську побудують 9 тисяч квадратних метрів нового житла

Перші роботи на об’єкті планують почати вже в липні-серпні. Будувати багатоповерховий будинок буде найбільший харківський забудовник.

В Краматорському міськраді в четвер, 24 червня, презентували проект будівництва десятиповерхового житлового будинку на перетині вул. Двірцевій та Ювілейної. Проект представляли міський голова Краматорська Олександр Гончаренко, народний депутат України Максим Єфімов і глава компанії-забудовника «Трест Житлобуд-1» (Харків) Валерій Арутюнов.

Вперше за 29 років

Будівництво багатоповерхового будинку в Краматорську – значуща подія, адже це буде перший будинок, який побудують в місті за останні 29 років. Заступник міського голови Краматорська Тетяна Савченко зазначила, що опрацьовуючи цей проект, основною задумкою було те, що саме відновлення житлового фонду може дати поштовх для розвитку міста та залучення молоді, кваліфікованих фахівців. Важливий і той факт, що в місті буде побудована багатопрофільна обласна лікарня, де працюватимуть кращі медичні співробітники, які потребуватимуть житло.

Протягом останніх 7 років на території АТО / ООС за чинним законодавством було неможливо іпотечне кредитування, проте завдяки роботі Максима Єфімова на розгляд Верховної Ради було подано законопроект, який дозволив вирішити цю проблему.

«Краматорськ маючи статус обласного центру в останні роки дуже швидко змінювався, незважаючи на обставини. У місті з’явилося безліч нових об’єктів як соціальної, так і спортивної інфраструктури. Однак, незважаючи на це, молодь продовжує виїжджати з міста. Одна з причин – застарілий житловий фонд. Причина тому – немає забудовника, який хотів би «зайти» в місто », – розповів Максим Єфімов.

У березні цього року за сприяння Максима Єфімова був прийнятий законопроект №5199, який підтримали 100% депутатів верховної Ради. Після цього іпотечне кредитування стало доступним для жителів Донецької і Луганської областей. Наступним етапом стало залучення забудовника до Краматорська.

«Вважаю маленькою перемогою те, що разом з мером і депутатами ми змогли знайти правильний варіант розвитку і запросили в Краматорськ найбільшого забудовника з Харкова», – додав Максим Єфімов.

Найбільший забудовник Харкова

Будувати перший в новітній історії Краматорська багатоповерховий будинок буде компанія «Трест Житлобуд-1», яка має значний досвід роботи на ринку будівництва нерухомості. Компанія працює понад 70 років, реалізувала більше 300 об’єктів і щорічно здає в експлуатацію по 25 новобудов. Будівельники займаються комерційними і житловими об’єктами, зводять храми, школи, дитячі садки, займаються реконструкцією старих будівель. За словами представників компанії, квартири в будинках, зданих в експлуатацію, продаються за 2-3 дня. Тільки за останній рік компанія побудувала більше 300 тисяч кв. метрів житла в Харкові.

«Трест Житлобуд-1» раніше виграв тендер Донецької обласної адміністрації на будівництво багатоповерхового житлового будинку для переселенців в Краматорську (на перетині вул. Дружби і М. Приймаченко).

«Обіцяю, що в наступному році ми введемо в експлуатацію житловий будинок в Краматорську. Поки це буде один будинок, а як буде далі, покаже час. Для того, щоб працювати в місті, ми створили і зареєстрували філія. Всі податки, фінансові дії, будуть проходити через бюджет Краматорська. Крім того, це будуть створені нові робочі місця. Упевнений, що наша співпраця буде довгою », – зазначив глава компанії-забудовника« Трест Житлобуд-1 »(Харків) Валерій Арутюнов.

Будинок на 10 поверхів і 3 під’їзди

Загальна площа майбутнього багатоповерхового будинку складе 9 тисяч кв. м. Майданчик під будівництво вже обгороджена. Проект будинку знаходиться на експертизі і чекає висновку. За словами заступника голови правління компанії «Трест Житлобуд-1» Євгена Шахненко, перші роботи на об’єкті розпочнуться в середині липня. Будівництво будинку буде виконуватися з дотриманням всіх українських та міжнародних норм і правил будівництва. При будівництві будуть застосовані енергозберігаючі технології, дотримані всі норми для маломобільних груп, побудована стоянка, дитячий та спортивний майданчики. Квартири планують будувати різні – від 40 до 110 кв. м. На 9-му і 10-му поверхах будуть побудовані дворівневі квартири.

«Територія для будівництва будинку обрана ідеально – досить зеленої зони, центр міста, поруч знаходиться все, що необхідно для комфортного життя», – додав Євген Шахненко.

У виплаті іпотеки допоможе міський бюджет

Іпотечне кредитування житла – інструмент, яким активно користуються в Україні та інших країнах. Жителі Краматорська і району зможуть придбати нове житло за програмою «Доступна іпотека 7%».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *