У Краматорську планують безкоштовно навчати майбутніх IT-фахівців

У Краматорську в минулому році було створено Громадську союз «ІТ кластер Донеччини» (IT Cluster Donbass). Його девіз – «Успішним можна бути вдома». Кластер створений для того, щоб забезпечити IT-компанії, що працюють у Краматорську, кадрами, молодими фахівцями. Адже всім відомо, що прогресивна молодь їде з Краматорська вчитися в інші міста і часто там і залишається, знаходить собі роботу.

Громадський союз «ІТ кластер Донеччини» створили Три IT-компанії: Solution Mentors, QuartSoft і IT2.0. Представники кластера готові до співпраці з міською та обласною владою. У планах – створити і реалізувати мережу освітніх програм для підготовки IT-фахівців. Першим великим проектом кластера є створення Міжшкільного ресурсного центру. Про це йшла мова на нараді з представниками кластера і міською владою, яке відбулося 16 лютого в виконкомі міськради.

У нараді взяв участь міський голова Олександр Гончаренко, заступник мера Олена Катальникова, начальник управління освіти Ірина Каракулова, керівник «ІТ-кластер Донеччини» Яна Вінницька, генеральний директор компанії QuartSoft Сергій Кондратюк, керівник проекту зі створення ресурсного центру Ігор Дзержинський та інші.

sozdanie resursnogo centra kramatorsk2Как розповіли представники «ІТ-кластеру Донеччини» Міжшкільний ресурсний центр може бути альтернативою раніше існуючого КПК. Але ефективність нового проекту буде більше, тому що діти зможуть навчитися затребуваним в сучасному світі професій у сфері високих технологій і отримати свідоцтво після закінчення даного центру. У центрі зможуть проводитися як шкільні, так і позашкільні заняття, які допоможуть профорієнтації школярів.

sozdanie resursnogo centra kramatorsk1Ігорь Дзержинський, координатор напрямку роботи IT Cluster Donbass по МРЦ, розповів, що мета майбутнього центру – зацікавити школярів ІТ технологіями і дати якісну освіту вдома, в Краматорську. Тоді є надія, що молодь краще піти на роботу тут же або працювати у фрілансі і жити в рідному місті, а не шукати кращого в столиці або за кордоном.

Його підтримав і Сергій Кондратюк: «У IT-компаній в Краматорську немає майбутнього, якщо не буде кадрів. І я при прийомі на роботу спочатку завжди дивлюся на навички людини, прошу показати, що він вміє, а потім вже на диплом ».

Представники IT-кластеру розповіли, що є можливість і є ті, хто готовий складати кошти в даний проект. Але необхідно приміщення. Наприклад, в Центрі позашкільної роботи. Але в ЦВР займається в різних гуртках більше 2 тисяч дітей, і після ремонту гуртки, що базуються тимчасово в школах, повернуться в своє приміщення. Тому на перших порах робота буде вестися, швидше за все, на базах шкіл.

Заступник міського голови Олена Катальникова ідею підтримала, але зазначила, що робота повинна проводитися не тільки зі старшокласниками, які вже в своїй більшості знають, куди будуть надходити після школи. А та з середньою ланкою школярів.

Міський голова Олександр Гончаренко також схвалив даний проект і зазначив, що міська влада завжди готові до конструктивної співпраці на благо Краматорська і його жителів.

Було вирішено продовжити розгляд даного питання, а також попрацювати з управлінням освіти в плані розробки програми для навчання дітей і інших моментів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *