У Краматорську обговорюється новина про можливе закриття загальноосвітньої школи №12

Педколектив і батьки учнів б’ють на сполох, чиновники відповідають різнопланово.

Вчора, 17 лютого, представники загальноосвітньої школи №12 Краматорська направили на адресу відразу декількох інстанцій текст звернення, в якому порушується питання про можливе закриття цього, одного з найстаріших в місті, навчального закладу.

У згаданому в тексті листа “Додатку” наводяться дані, згідно з якими ЗОШ № 12 Краматорська має досить солідний рейтинг, що дозволяє говорити про повну відповідність рівня одержуваних учнями знань сучасним вимогам.

На сьогодні в школі навчаються 568 дітей, працюють 48 вчителів. Йде запис майбутніх першокласників. Обговорюється питання про присвоєння школі імені кавалера Ордена “За мужність” III ступеня, ордена “Народний герой України” і медалі “За жертовність і любов до України” Степана Чубенко, який навчався тут аж до своєї загибелі від рук проросійських бойовиків влітку 2014 року.

Звідки з’явилася нинішня інформація про можливе закриття школи – поки не зовсім ясно, але зате відомо, що такі перспективи в 2017-му році, дійсно, розглядалися. Ось що повідомила колишня керівник Управління освіти Краматорська Марина Мозолевий:

У Краматорську розроблялася так звана” зелена карта “щодо оптимізації системи освіти міста на 2017-2020-й роки, де одним з визначальних чинників була реальна наповнюваність шкіл учнями. У 2017-му році ЗОШ № 12 і 15, дійсно, мали з цим серйозні проблеми, і одним з варіантів розглядалося закриття ЗОШ № 12, з переведенням її учнів в довколишні школи № 15, 5 і 22. Однак уже в 2018-м наповнюваність школи № 12 зросла, ця тенденція збереглися і в подальшому, і питання про закриття навчального закладу був знятий “.

“Що стосується чуток про те, що, нібито,” на рівні Києва вже все вирішено “- це брехня, – заявила Марина Мозолевий. – За законодавством, питання відкриття-закриття-реорганізації навчальних закладів повністю знаходяться в компетенції місцевих органів влади. При моїй роботі на посаді керівника гору, депутатами міськради питання про можливе закриття ЗОШ № 12 не розглядалося “.

Новий керівник міського Управління освіти Краматорська Ірина Каракулова питання про чутки дотичного можливого закриття ЗОШ № 12 повідомила буквально наступне: “В Управлінні таких планів немає. Ніхто ніяких розпоряджень на даний момент не давав. Чи не розглядали це питання …”

Здавалося б, можна давати “відбій”. Однак загальний зміст коментаря, отриманого через Facebook від міського голови Краматорська Олександра Гончаренко, дозволяє зробити висновок про те, що педагоги і батьки учнів ЗОШ №12 привід для хвилювань – мають.

“У нас наповнюваність класів у школах 24,5 учнів, – повідомив мер. – МОН фінансує наповнюваність 27. Різницю платить місцевий бюджет. На сьогодні це +/- 20 млн в рік з місцевого бюджету. Є два шляхи:

1) продовжувати (…) витрачати 20 млн за принципом: не хочемо закривати, не хочемо займатися оптимізацією, хочемо проїдати. Але нехай це скаже Батьківська Рада, Громадська Рада, Управління освіти, депутати, – сесія !!!!

2) як це ні погано звучить, – закрити ЗОШ 12 та розподілити учнів в ЗОШ 15, 22, 5.

Але відповідальність на себе братимуть все! “

Міський голова також зазначив, що хворобливі процеси стосуються не тільки шкіл.

“Знаєте, що відбувається з ПТУ? 28-е вже розподіляють в (№) 47 і 42. Чому? Тому що вчиться 300/400 учнів, а штати і потужності – на 1000/1500. У кінці року оптимізують 123-тє. А місто буде сидіти, і містити всі 31 школу і витрачати мільйони? .. “

Мер позначив позицію, висновки можете робити самостійно, як і міркувати про можливі перспективи. По крайней мере, сказано чесно.

Прокоментувала всю цю інформацію і депутат міської ради-голова постійної комісії з питань освіти і науки Світлана Фоміна.

“Я вважаю, що питання закриття школи, розташованої в центральній частині міста, соціального об’єкта, недоречний, – заявила вона. – Сподіваюся, що цю позицію будуть розділяти і всі мої колеги по депутатському корпусу, якщо, дійсно, доведеться піднімати це питання на рівні сесії міськради “.

На закінчення можу передбачити, що в найближчі дні у будівлі міськради Краматорська знову можна буде побачити пікет. Батьківський комітет ЗОШ №12 налаштований більш ніж рішуче.

P.S .: як колишній випускник ЗОШ №12 Краматорська, і батько колишнього випускника цієї школи, виступаю категорично проти будь-яких ініціатив щодо закриття цього навчального закладу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *