У Краматорську намагалися “вкрасти” ОСББ

Коли мешканці прийшли реєструвати об’єднання, виявилося, що вона зареєстрована на людину, яку вони не знають

Мешканці 24-го будинку по бул. Краматорському вирішили створити товариство співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Зібрали підписи, провели установчі збори. А коли понесли документи на реєстрацію, виявилося, що ОСББ вже зареєстровано, а головою значиться людина, яку мешканці не знають і ніколи не бачили.

Тепер в цій ситуації розбирається поліція.

Що сталося

Ініціативна група зібрала підписи мешканців 24-го будинку по бул. Краматорському за створення ОСББ, в кінці липня провела установчі збори мешканців будинку. На ньому були присутні представники інших ОСББ та Управління житлово-комунального господарства. На цих зборах мешканці підтвердили рішення створити ОСББ.

“Ми вже давно це зробити хотіли, раніше нас обслуговувала одна організація, потім друга, третя. Ми гроші за квартплату платимо, але за ці гроші, можна сказати, нічого не робиться. Ми хочемо, щоб нашими грошима ми користувалися”, – розповів Kramatorsk Post житель будинку В’ячеслав Семенець.

Коли члени ініціативної групи пішли реєструватися до держреєстратора, виявилося, що ОСББ вже створено. Головою значився Олексій Павлюков. Мешканці, з якими говорив Post, кажуть, що не знають цю людину. За їх словами, він не живе в їхньому будинку і його не було на установчих зборах. Члени правління ОСББ намагалися з ним зв’язатися, але ні на дзвінки, ні в Вайбере він не відповів.

Ця людина подав документи про установчих зборах тією ж датою, коли воно сталося, з підписами мешканців. Але, як запевняють самі мешканці, там багато підроблених підписів, в документах є підписи померлих мешканців, а також колишніх власників квартир. Також він подав документи про збори правління ОСББ, на якому його нібито вибрали главою.

“Він подав протокол засідання, в якому нібито були присутні члени правління ОСББ. Він включив мешканців свого правління, написав” липовий “акт, підписався замість нас, поставив себе головою і благополучно відправив документи в реєстраційну палату. Цього засідання, звичайно ж, не було “, – говорить член правління ОСББ Марія Антипова.

У державному юридичному реєстрі можна знайти людину з ініціалами “Павлюков Олексій Анатолійович”. Він зареєстрований як підприємець, що займається будівництвом будинків, монтажними роботами, облицюванням стін і покриттям підлоги. Місце реєстрації – Алупка, Автономна Республіка Крим.

Kramatorsk Post намагався зв’язатися з Олексієм Павлюкову, але він на наші телефонні дзвінки, смс-повідомлення і повідомлення в Viber він не відповів.

Що зробили мешканці

Коли виявилося, що у мешканців 24-го будинку по бул. Краматорському “вкрали” їх ОСББ, вони написали заяву в поліцію. Члени правління провели збори, на якому висловили недовіру Павлюкову і призначили нового главу – Любов Кайрякову.

“Оскільки ОСББ зареєстрували і ми ліквідувати це ОСББ не можемо, ми за його документами зібрали членоа правління, висловили йому недовіру і зняли його з посади”, – сказала Антипова.

Прес-офіцер Краматорського райуправління поліції Валерія Осипець розповіла Kramatorsk Post, що кримінальне провадження відкрито за ст. 358 Кримінального кодексу України “Підроблення документів, печаток, штампів та бланків”. Розслідування триває.

Чому так сталося?
Мешканці припускають, що керуюча компанія не хоче відпускати їх будинок і, можливо, таким чином ставляться палиці в колеса. Інші бояться, що отримавши ОСББ під свій контроль, якісь зловмисники можуть оформити на нього кредит і забрати собі гроші, повісивши борг на мешканців.

Завідуюча сектором реформування житлового фонду, обліку і розподілу житла УЖКГ Наталія Стоцька, яка була присутня на установчих зборах по створенню ОСББ по бул. Краматорському, 24, не може пояснити, чому сталася така ситуація.

“Вони [ініціативна група] хотіли створити ОСББ за законною процедурою. Але їх хтось випередив. Мабуть, хтось теж захотів створити ОСББ в цьому будинку”, – сказала вона журналісту