У Краматорську готуються до передачі переселенцям 17 квартир та будівництва ще 3 будинків

Виконком Краматорської міськради затвердив проекти рішень щодо житлових питань ВПО.

На черговому засіданні виконкому 3 листопада затвердили кілька проектів, пов’язаних із вирішенням житлових питань внутрішньо переміщених осіб.

До фонду житла для тимчасового проживання ВПО були включені відремонтовані квартири. Також члени міськради взяли на облік ВПО, які потребують житла.

Проект рішення «Про включення до фонду житла для тимчасового проживання усередину переміщених осіб житлових приміщень у гуртожитку на вул. Абая, 4» стосується відремонтованого гуртожитку у селищі Біленьке.

У реконструйованій за кошти Європейського інвестиційного банку будівлі для ВПО розміщено 17 квартир, з них 2 – двокімнатні та 15 – однокімнатних. З кінця вересня там розпочався благоустрій території навколо будівлі.

Міський голова Краматорська Олександр Гончаренко зазначив, що спочатку гуртожиток включать до житлового фонду, а потім розпочнеться заселення мешканців.

«Нам треба включити цей будинок до житлового фонду. 15 листопада планується візит заступника директора Європейського інвестиційного банку, за рахунок коштів якого це приміщення відремонтували та облаштували меблями. Відбудеться офіційна передача ключів від гуртожитку. А наступним кроком буде заселення ВПО, які мають право отримати це житло», – повідомив Олександр Гончаренко.

Також у районі вулиць Софіївська, Бородіно та Аджарська у Краматорську буде збудовано житло для ВПО.

Замовником будівництва доступного житла для виконком міськради затвердив Міжнародну організацію з міграції. У найближчі 2-3 роки у Краматорську за рахунок коштів Банку Розвитку KfW, що діє від імені Уряду Німеччини, збудують 3 будинки на 250 квартир загальною вартістю 12 млн. євро. Це буде подарунок місту. Житло, як повідомив міський голова Краматорська, буде передано до комунальної власності.

«Відповідно до умов конкурсу, організація має розпочати будівництво. Ми визначили її як переможця згідно із законодавством. Міжнародна організація з міграції загалом збудує 3 будинки в нашому місті та 3 будинки у Сєвєродонецьку», – заявив Олександр Гончаренко.