У Краматорську для безробітних впроваджують дуальну форму навчання

Нових фахівців спочатку навчають з урахуванням вимог роботодавця, а після вони проходять виробничу практику на місці майбутньої роботи.

Донецька обласна служба зайнятості та Донецький центр професійно-технічної освіти готують фахівців під певного роботодавця. Спочатку безробітні громадяни безкоштовно отримують теоретичні знання, а потім переходять до практики. Навчання поєднується з роботою на підприємстві.

Як повідомив «Східного проекту» директор ДНЗ «Донецький центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості» Руслан Амельченко, з початку впровадження дуальної форми навчання курси пройшли 108 слухачів по 8 професіями.

«Ми присвячуємо теоретичне навчання виключно професійним предметів. Це більш ефективно з одного боку, а з іншого боку, коли вони (слухачі курсів – прим. «ВП») проходять практику, вони це роблять на тому підприємстві, де вже будуть працювати. Ми беремо на себе зобов’язання підготувати людину для роботи безпосередньо на підприємстві, а роботодавець бере зобов’язання працевлаштувати слухачів курсів », – зазначає Руслан Амельченко.

У процесі підготовки 30% становить навчання теорії, а 70% виробнича практика з урахуванням вимог роботодавця.

Наталя Меденцева вирішила змінити професію і стати кухарем. Жінка втілює свою давню мрію.

«Бути кухарем – це моя мрія, яку я втілила завдяки Донецькому центру професійно-технічної освіти. Напевно, ця професія для мене найкраща », – говорить слухачка Донецького ЦПТО Наталія Меденцева.

Навчальний заклад має хорошу базу, необхідну для підготовки фахівців, які будуть працевлаштованими. Після навчання всі випускники отримують свідоцтво державного зразка.

Не всі слухачі можуть постійно перебувати в Краматорську, тому теоретичну частину для іногородніх викладають дистанційно. Карантинні заходи з початку пандемії наклали свій відбиток на процес навчання. Викладачі почали вести курси онлайн.

Термін навчання швачок становить 13 тижнів, 4 з них – теорія, а 9 – отримання навичок на підприємствах регіону. Наприклад, зараз 9 слухачів з Бахмута і Маріуполя навчаються зараз дистанційно.

Про те, як проходить практика на підприємстві розповіла Славяна Бадиленко, яка вже закінчує навчання на курсі «Продавець непродовольчих товарів». Вона консультує покупців гіпермаркету «Інтер». Дівчина зазначає, що таке рішення вона прийняла після закінчення коледжу.

«Навчання було два тижні і мене відправили на місяць для проходження виробничої практики на це підприємство. Коли приходить товар, я його перевіряю, щоб все було в порядку. І далі я передаю клієнтам товар », – говорить слухачка Донецького ЦПТО Славяна Бадиленко.

Роботодавець слов’ян зазначає, що необхідні навички вона отримала в процесі роботи.

«Вона отримала необхідні теоретичні знання і потім у нас отримала практичні. Після навчання це повноцінний продавець, який вже розуміє, що від нього вимагається і готовий до роботи на своєму місці », – розповідає керуючий центру« Інтер Буд »Віталій Шульженко.

Протягом 2021года Донецький центр професійно-технічної освіти має намір розширити співпрацю з роботодавцями та наростити темпи впровадження дуальної форми навчання. Це дозволить підготувати більшу кількість кадрів в зв’язку з конкретними запитами роботодавців.

dualnaja forma obucheniya kramatorsk 7
dualnaja forma obucheniya kramatorsk 8
dualnaja forma obucheniya kramatorsk 6

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *