У Краматорську будуть допомагати в створенні ОСББ, а вже чинним надавати підтримку

В Краматорському міській раді презентували проект «Добрі сусіди – одна країна».

Краматорська міська рада підписала Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво з Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку». Так наше місто стало одним з 15-ти в Донецькій і Луганській області, де буде реалізовуватися проект «Добрі сусіди – одна країна». Проект розрахований на 1,5 року, його основна мета – розвиток культури добросусідства і громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Підтримує ініціативу добросусідства проект USAID «Демократичне врядування в Східній Україні».

Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво

На презентації проекту, яка відбулася в четвер, 27 травня в Краматорському міськраді присутні заступник міського голови Андрій Безсонний, начальник управління житлово-комунального господарства Андрій Литвиненко і глави ОСББ. Координатором проекту в Краматорську є голова ОСББ «Палацова 44», Ася Бикова.

«Мета нашої зустрічі – ознайомлення керівників ОСББ, керуючих компаній і всіх тих, хто може бути задіяний в цьому процесі з меморандумом. На сьогоднішній день ми вже відпрацювали цей напрямок, узгодили співпрацю з міським головою Олександром Гончаренко і зараз, коли меморандум підписаний, ми чекаємо наступних кроків від вас », – зазначив Андрій Литвиненко.

Презентація проходила в онлайн-форматі, а про основні цілі та завдання проекту розповів виконавчий директор Інституту місцевого розвитку Руслан Тормосов.

Основними завданнями Меморандуму про співпрацю є інформаційна підтримка діючих ОСББ, допомога у вирішенні різних питань. Крім того, буде надаватися допомога жителям, які тільки планують створити ОСББ і потребують компетентної консультації.

Першим кроком стане оновлення сайту Краматорської міськради та розширення інформації про ОСББ. Також заплановано впровадження ряду онлайн-ресурсів, які допомагали б швидше вирішувати питання в цьому напрямку – чат-бот, сторінки в соцмережах, телеграм-канал і т. Д. Для глав ОСББ та всіх зацікавлених планується проведення семінарів і тренінгів.

Також Руслан Тормосов розповів про можливості реалізації креативних міні-проектів, які спрямовані на створення в Краматорську цікавих і сучасних місць – дитячих майданчиків, скверів, просторів для дозвілля. Обсяги фінансування поки обговорюються, а учасникам конкурсу міні-проектів обіцяють залучення фахівців (архітекторів, дизайнерів). Планується фінансування 10 кращих проектів серед 15 міст Донецької та Луганської областей.

Учасники зустрічі цікавилися форматом і термінами проведення навчальних тренінгів, і умовами конкурсу міні-проектів. Руслан Тормосов додав, що в липні в Краматорську буде створено робочу групу для реалізації міні-проектів. До неї увійдуть архітектори, дизайнери, художники, міські активісти.

«Чекаємо липня і починаємо спільну роботу на благо нашого міста», – підсумував зустріч Андрій Безсонний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *