У Краматорську біля ЦУМу планують суттєво зменшити паркувальну зону

Реконструкція ділянки вулиці Стуса намічена на весну 2022 року.

Влада Краматорська має намір вжити заходів до суттєвого зменшення розмірів паркувальної зони в самому центрі міста – перед будівлею ЦУМу. Про це повідомив заступник міського голови Андрій Безсонний.

За його словами, в ході майбутньої реконструкції вулиці Стуса в центральній частині міста, планується вдвічі зменшити зону паркування автомобілів біля ЦУМу, залишивши цю можливість лише на території, що безпосередньо прилягає до маркету. Решта буде відведена для пересування пішоходів, для чого тут розмістять обмежувальні півсфери.

Як альтернатива, автомобілістам-відвідувачам ЦУМу буде запропонована паркувальна зона вздовж готелю Краматорськ, де будуть знесені всі старі дерева, за рахунок чого значно збільшиться його місткість. “Не думаю, що для когось стане великою проблемою пройтися від автомобіля до маркета зайві кілька десятків метрів”, – вважає Андрій Безсонний.

За його словами, до бюджету міста на 2022 рік будуть внесені відповідні зміни.

Як повідомив також Андрій Безсонний, приводом для майбутньої реконструкції, окрім постійної потенційної загрози для життя і здоров’я громадян, змушених постійно пересуватися між автотранспортом, що рухається на ділянці перед ЦУМом, стали скарги місцевих жителів на регулярно влаштовані молоддю перед будівлею “дискотеки”, з перевищенням усіх норм звукового супроводу.

Керівник підприємства-власника будівлі ЦУМу Олександр Большаков заявив нашому виданню, що, в принципі, не заперечує проти облаштування пішохідної зони, але звернув увагу на той факт, що “за 20 років тут не було жодної ДТП або нещасного випадку”. Він також сумнівається, що пропоноване рішення зніме проблему з паркуванням у центрі Краматорська.

“Великого ефекту знесення дерев та розширення за рахунок цього паркувальної зони вздовж готелю “Краматорськ” не принесуть, – вважає Олександр Большаков. – Кількість автотранспорту в місті стрімко зростає. Потрібно шукати варіанти з радикальної реконструкції і самої вулиці Стуса в центрі, і прилеглих”. до ЦУМу територій. Інакше, створюючи зручності для одних городян, ми цим позбавимо комфорту городян інших”.