ТЕЦ Краматорська залишилося жити 3-4 роки – мер міста

На модернізацію станції потрібно до 50 млн. доларів.

Технічний стан ТЕЦ Краматорська, яка обслуговує більшість абонентів міста, є таким, що через 3-4 роки вона може припинити свою роботу. Про це заявив сьогодні на прес-конференції мер Краматорська Олександр Гончаренко.

“Про це поки що ніхто публічно особливо не говорив – тепер час настав. Краматорській ТЕЦ, яка постачає теплом до 100 тисяч жителів, залишилося робочого ресурсу на 3-4 роки, – повідомив міський голова. – І ця проблема стає ключовою для всього міста, так ще кілька років тому ми, як власники 40% акцій підприємства, самі шукали контактів з приватними власниками контрольного пакету, оскільки нічого, крім щорічного весняного повідомлення про 300-400 мільйонних збитків на рік, ми від них не отримували. Тепер приватні власники самі йдуть на контакт із питанням: що робитимемо далі?”

За словами Олександра Гончаренка, на реконструкцію станції потрібно близько 50 млн. доларів. Це – майже 5-а частина річного бюджету Краматорська.

“Звичайно, є різні альтернативні варіанти – спалювати там тверді побутові відходи (ТПВ), вводити якісь інші технології, але треба розуміти: 250-270 тисяч гігакалорій за опалювальний сезон не замінить жодне ТПВ і спалювання листя, – вважає мер. – Так , можна говорити про облаштування міні-котелень у мікрорайонах, але ці об’єкти вимагають, по-перше, серйозних капіталовкладень, а по-друге – для них є особливі технічні та екологічні вимоги, тому ми стоїмо перед фактом: у найближчі 3 роки потрібно вирішувати проблему з технічним переозброєнням ТЕЦ. Ми займаємося цією тематикою, але місту вже час знати про потенційну проблему…”