Ректору Донецького медуніверситету вже знову подобається запропонована будівля під розміщення вузу в Краматорську

Ректор Донецького національного медичного університету Петро Кондратенко опублікував на своїй сторінці в Facebook випромінює оптимізм повідомлення про те, що колишня будівля заводоуправління СКМЗ, яке Краматорськ запропонував вузу в якості бази, бачиться йому “мріями”, яким “судилося стати реальністю”. І, як нині стало модно говорити, все буде “дуже красиво”.

Судячи з усього, на стільки райдужний настрій ректора підштовхнула нова особиста зустріч з мером Краматорська Олександром Гончаренко, в ході якої сторони домовилися по відразу декільком, надзвичайно важливим для вузу питань.

Зокрема, “найближчим часом” Краматорськ передасть університету в оренду гуртожиток для студентів по вул. Рибінській 160а, з подальшим ремонтом частини приміщень. Крім того, міськрада вже подав вузу письмову пропозицію про можливість поселення 17 сімей співробітників ДНМУ в службове житло по вул. Абая, 4. Зараз у вузі збираються заявки від бажаючих, з тим, щоб вже до 15 листопада вручити їм ключі від квартир.

“Міська рада зробить все можливе, щоб наші студенти і викладачі мали максимум можливості вчитися і вчити, а також займатися лікувальною роботою в закладах охорони здоров’я Краматорська”, – запевнив ректор Петро Кондратенко.

dnmu3

Що ж стосується будівлі колишнього адміністративного корпусу Старокраматорського машинобудівного заводу, яке місто вже придбав під розміщення ДНМУ, то в цьому питанні ректор медуніверситету навіть проявив романтичний оптимізм. “Погодили всі проблемні питання щодо ремонту адміністративної будівлі СКМЗ і прилеглої території. Якщо мріям судилося стати реальністю, то все буде дуже красиво”, – зазначив у своїй публікації Петро Кондратенко.

Крім того, ректор навіть опублікував ескізні зображення майбутнього зовнішнього вигляду будівлі і прилеглої території, якими вони повинні стати після реконструкції.

Природно, подібні конструктивні контакти між вузом-переселенцем і владою міста можна тільки вітати, однак і виявляти зайвий оптимізм було б все-таки справою передчасним. Нагадаємо, що після подібної зустрічі Олександра Гончаренко та Петра Кондратенко в кінці серпня цього року, ректор так само заявив, що немає “ніяких проблем, ніяких непорозумінь”. А вже 6 жовтня ректор медуніверситету піддав публічній критиці не тільки пропоноване вузу будівля, а й скептично висловився про будівництво в Краматорську лікарні 3-го рівня. “… проблема, мабуть, в тому, що той, хто будує обласну лікарню, взагалі не думає про університет і про лікарів, які повинні в ній працювати”, – заявив ректор.

Треба розуміти, що подібні спічі викликали відповідні “складні почуття” як у керівництва Краматорська, так і в Донецькій облдержадміністрації, де зараз надзвичайно пишаються будівництвом нової лікарні. Проте, сам Петро Кондратенко пише, що нова зустріч з мером Краматорська пройшла “… успішно, в форматі конструктивного діалогу і взаєморозуміння, в теплій і дружній обстановці”.