Переселенки з Донецька створили ательє у Краматорську

Переселенки з Донецька створили у Краматорську ательє з пошиття театральних костюмів. За грантові гроші жінки купили три швейні машини та пройшли курс навчання, повідомляє “Суспільне”.

Швачка Світлана Завальна – одна з трьох переселенок, що заснували ательє, де шиють театральні костюми.

Обладнання для роботи купили за грантові гроші ПРООН та Данської ради.

“Театральний комбінат, який обслуговував Донецьку та Луганську області, був єдиним і опинився на непідконтрольній території, і тут виявилася велика діра. Я написала грант на вишивальну машину. Для мене було важливо, щоб ця машина вишивала паєтками та шнуром, бо для костюмів це дуже-дуже важливо”, – каже Світлана.

Жінка розповіла, що вартість вишивальної машини – близько 250 тисяч гривень. Для того, щоб на ній працювати, Світлані довелося проходити навчання у Києві, яке також сплатили міжнародні організації.

“Ні комплексного обслуговування, ні вишивки паєтками, ні тим більше шнуром у Донецькій області не робить ніхто. Було настільки складно навчитися! Навчитися вишивці була можливість, а навчитися вишивати паєтками — навіть спитати не було в кого”, — згадує Світлана.

За допомогою вишивальної машини швачка прикрашала перші театральні костюми для новорічного мюзиклу. Світлана розповіла, що вони не лише шиють костюми, а й продумують образ загалом.

До війни у ​​Донецьку жінка 20 років працювала художньою керівницею дитячих творчих колективів та брала участь у створенні концертних костюмів. Жінка мріє про повернення додому.

“Я дуже хочу повернутися додому, там моє дітище – мій колектив. Виконуючи будь-яку роботу, я весь час думаю, що це буде корисно моєму колективу”, – наголосила Світлана.

Нині швачка Світлана мріє про розширення підприємства.