Новий аеропорт для Донбасу хочуть будувати під Краматорському

Новий аеропорт для Донецької області можуть почати будувати під Краматорському. Про це на брифінгу повідомив глава Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко.

За його словами, зараз обробляють дві-три локації для будівництва аеропорту, в тому числі – аеродром подвійного призначення “Сармат” під Краматорськом. Він додав, що 2 вересня Державіаслужба надала йому вимоги до ділянки для майбутнього аеропорту. Вони стосуються площі, довжини злітно-посадкової смуги.

“Щодо аеропортів: по центру і півночі області, Краматорськ – залишається. Готовий зробити крок в сторону від існуючого аеропорту подвійного призначення Сармат. Зараз відпрацьовуємо локації. Державіаслужба дала вимоги по ділянці. Пропозиції їм надаємо. Локації – я поставив завдання – щоб було дві- три, крім Сармата, аеродрому, де мають можливість сідати військові літаки “, – заявив Кириленко.

Він підкреслив, що в такому випадку аеропорт буде знаходитися біля лінії фронту: Краматорськ знаходиться в 40-45 км від лінії фронту, заявляв раніше він. Про ці ризики йому раніше говорив і президент Володимир Зеленський, додав він.

“Крім ейфорії створення аеропорту, є ще відповідальність. Він (аеропорт, – ред.) Насправді наближений – це 42 км – до лінії зіткнення. Але тут також треба враховувати ВВП, яка виходить і йде перпендикулярно. Тобто існують певні ризики, які некоректно обходити, замовчувати “, – додав Кириленко.

При цьому в Краматорську вже є непрацюючий аеропорт. У 2019 його внесли до списку перспективних об’єктів для будівництва в 2019-2021 році. Він мав би площу в 3000 квадратних метрів і передбачав би перон для чотирьох великих літаків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *