Мер Краматорська наполягає на будівництві в місті крематорію

При дотриманні звичайного ритуалу, місць для поховання навколо міста вистачить лише на 13-15 років.

Мер Краматорська Олександр Гончаренко сьогодні, 13 вересня, провів робочу нараду з директором комунального підприємства “Ритуальні послуги” Германом Писаренко, в ході якого, в тому числі, обговорювалася можливість будівництва крематорію в місті. про наявні робочі питання і наголосив на необхідності створення крематорію.

Як повідомляє прес-служба міськради, Герман Писаренко розповів, що на сьогоднішній день в місті є 11 кладовищ, відкриті і повноцінно функціонують лише два: «Нове» і «Іванівське». Інші закриті, тобто на них дозволено виконувати тільки “підпоховання”.

В середньому в Краматорську здійснюється близько 2.5-3 тисяч поховань на рік.

«При збереженні такої статистики, земельних ділянок на відкритих кладовищах вистачить приблизно на виконання 30 000 традиційних поховань, що забезпечить потребу міста в 13-15 років. Таким чином, вже зараз гостро стоїть питання виділення нових земельних ділянок для організації кладовищ », – зазначив керівник КП« Ритуальна служба ».

В ході обговорення цього питання, Олександр Гончаренко та Герман Писаренко прийшли до висновку, що рішенням проблеми є будівництво в Краматорську кремаційного комплексу – крематорію і колумбарію.

«Зараз в Україні діють тільки три крематорію – в Києві, Харкові та Одесі. Планується будівництво ще в двох містах – Дніпрі і Запоріжжя. Луцьк і Львів також на шляху до будівництва крематоріїв. Упевнений, що будівництво крематорію в Краматорську вирішить проблему пошуку нових територій для поховань не тільки в нашому місті, а й в сусідніх », – зазначив Олександр Гончаренко.

Щодо ймовірного розташування крематорію, на нараді розглянули варіант «Нового» кладовища, територія якого становить 52 гектари. Міський голова дав доручення СКП «Ритуальна служба» опрацювати технічну сторону питання.

Графічне зображення, представлене мером Олександром Гончаренко в Facebook.

Нагадаємо, що тема необхідності будівництва крематорію в Краматорську піднімалася в місті понад 4 роки тому, коли була опублікована і зібрала необхідну кількість підписів відповідна петиція. Однак влада заявила, що це недоцільно.

На сесії міськради в травні цього року тему знову публічно підняв депутат Валерій Власенко, який запропонував звернутися за сприянням до Донецької облдержадміністрації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *