Краматорський бюджет заплатить майже 5,5 мільйонів за проект мікрорайону, який обіцяв подарувати місту приватний інвестор

Управління капітального будівництва Краматорської міської ради оголосило тендер на розробку проектно-кошторисної документації по об’єкту “Комплексна забудова житлового мікрорайону “Європейський” із багатоквартирними житловими будинками із вбудовано-прибудованими приміщеннями”. Новий мікрорайон буде недалеко від мікрорайону Лазурний.

Початкова вартість лоту складає 5,49 мільйона гривень. Початок аукціону призначено на 9 листопада цього року. Терміном закінчення робіт значиться 31 грудня 2021 року.

У технічному завданні на проектування не вказано кількість будинків та поверховість. Сказано, що весь мікрорайон повинен мати площу трохи більше ніж 27 гектарів. На його території має бути розміщено близько 2760 квартир та 1380 паркомісць для автомобілів. У нежитлових приміщеннях, орієнтованих на пішохідні простори, можуть розміщуватись вбудовані дитячі садки, медичні сервіси, спортивні заклади та ремонтні майстерні. Центром мікрорайону має стати “спортивне ядро”.

Окрім концепції всього району, проектант повинен розробити більш детальний проект Першої черги будівництва. Вона має займати близько 15% площі мікрорайону. У ній має розміщуватися 550-560 квартир (50% однокімнатних, 30% – двокімнатних, 15% – трикімнатних та 5% – чотирикімнатних квартир). Загальна площа квартир становитиме до 30 000 квадратних метрів. Крім того, перша черга повинна включати до 2800 квадратних метрів громадських приміщень.

Відразу кілька наших співрозмовників у сфері нерухомості запевнили, що 2 місяці – дуже малий термін для нормального проектування такого об’єкта. А це може говорити про те, що тендер оприлюднено під конкретну проектну організацію, яка вже займається проектуванням.

Нагадаємо, що у березні 2021 року у Краматорській мерії відбулася презентація нового мікрорайону “Європейський”. Як повідомило тоді видання Kramatorsk Post, під час презентації між мером Олександром Гончаренком Гончаренком, нардепом Максимом Юхимовим та архітекторами, які представляють київський авторський колектив “BURØ”, Антоном Олійником та Олексієм Пахомовим було підписано меморандум. Згідно з документом, ця команда має розробити проект забудови житлового масиву.

“Розробка проекту забудови мікрорайону “Європейський” здійснюватиметься не за бюджетні гроші, а за гроші інвесторів. Одного з них Єфімов представив на зустрічі 19 березня – це підприємець родом із Донецька Едуард Мкртчан”, – наголосило тоді видання.