Коли закінчиться ремонт в ЦВР і чи будуть закривати школи в Краматорську

У Краматорську обговорили «Програму розвитку освіти на территории м. Краматорськ. 2021-2024 роки ». Круглий стіл пройшов на базі АКМЦ за участю заступника міського голови Олени Катальникова, начальника управління освіти Краматорська Ірини Каракулова, а також представниками міської Батьківського ради.

Ірина Каракулова коротко розповіла про Програму. Мета документа – це підвищення якості освіти, забезпечення всебічного розвитку, виховання, соціалізація особистості дитини, розвиток системи дошкільної і шкільної освіти в Краматорську, в тому числі в плані впровадження інновацій та ін. На реалізацію Програми необхідно 539706, 9 тис. Грн.

Після короткого екскурсу керівники постійних комісій міської Батьківського ради задали питання по Програмі спікерам.

 • На основі якого аналітичного матеріалу була розроблена Програма?
 • Аналітичний матеріал завжди є в управлінні освіти, ми проводимо такий аналіз, він є по кожній установі освіти в тому числі і по фінансових витратах. Тому при розробці документа управлінням освіти були враховані всі фактори, а також демографічна ситуація.

 • Чи буде проводитися внутрішній моніторинг якості освіти?
 • Внутрішній моніторинг якості освіти є обов’язковим для кожної установи. За це несе відповідальність керівник. Управління освіти контролює даний процес. Створено Державну службу оцінювання якості освіти. Тому дане питання не увійшов до Програми, але моніторинг проводиться постійно згідно нормативній базі в сфері освіти.

 • Профорієнтаційна робота серед старшокласників проводиться?
 • Дана робота проводилася завжди. В установах освіти є відповідні програми. Локдаун і карантин внесли свої корективи, але від програм з профорієнтації старшокласників ніхто не відмовлявся. До нас звертаються навчальні заклади вищої освіти та інші, робота ведеться постійно.

 • Чому в проекті немає пункту про ремонти загальноосвітніх навчальних закладів?
 • Існує Програма соціально-економічного розвитку міста. У неї внесені капітальні та поточні ремонти шкіл і дитячих садів. Цим питанням займається також УКБ, свої пропозиції щодо необхідності проведення ремонтів в тому чи іншому закладі управління освіти надало. У грудні 2020 року в УКБ подано пропозиції щодо термомодернізації шкіл і дитсадків.

 • Коли почне працювати Центр позашкільної роботи?
 • У ЦВР ремонт ще не завершений. До кінця 2024 року планується його завершити. Замовником робіт виступає обласної УКБ. Гуртки ЦВР зараз працюють на базі міських шкіл.

 • Чи можна привести сайти шкіл до єдиного стандарту? І ввести штатну одиницю для адміністрування сайтів і обслуговування техніки в кожній школі?
 • З сайтами шкіл ми працюємо, в управлінні освіти цією роботою керує головний спеціаліст Денис Сисоєв. Ввести штатну одиницю для адміністрування сайтів ми не можемо, тому що немає такої одиниці в типовому штатному розкладі.

В даний момент, якщо потрібна технічна підтримка, школи звертаються до фахівців з боку. У школах зараз адмініструванням сайтів займаються вчителі інформатики і це для них додаткове навантаження, яка не оплачується. Це болюче питання для всіх шкіл і не тільки Краматорська. Змінити типове штатний розклад може тільки Міносвіти України.

 • Впровадження нової єдиної освітньої платформи для організації дистанційного навчання – розкажіть про це докладніше.
 • Дійсно, розроблялася документація по введенню в усіх освітніх установах міста єдиної платформи. Ми плануємо встановити на базі управління освіти або якогось навчального закладу свій сервер, щоб можна було записувати уроки, розміщувати відео, щоб платформа була єдиною для всіх учнів Краматорська. Розробити єдиний кейс, в якому будуть зберігатися розробки всіх вчителів міста, і можна їх буде використовувати в роботі. Ми вийшли з пропозицією про придбання сервера, який допоможе об’єднати всі освітнє співтовариство Краматорська. На ньому ж можна буде і розміщувати всі сайти освітніх установ.

 • У програмі є пункт про проведення оптимізації мережі навчальних закладів. Як це буде відбуватися?
 • Наповнюваність класів, згідно освітньої субвенції, з 1 січня 2021 року має становити 27,5 учнів. Тому необхідно привести у відповідність мережу навчальних закладів. І подивитися наповнюваність класів. Тому що в деяких школах є 30 плюс учнів в класі, а в деяких навпаки мало учнів. Мається на увазі оптимізація мережі, а не скорочення або закриття навчальних закладів.

Керівники шкіл повинні зробити це кожен у своїй школі. Вони знають, як це робити. Спочатку буде розглядатися питання наповнюваності класів в одній паралелі. Так щоб не було проблемно для дітей.

Крім того, всі знають, що вийшов новий Закон України «Про загальну середню освіту», згідно з яким до 1 вересня 2021 року в місті повинні з’явитися початкові школи, як окремі юридичні особи, гімназії та ліцеї. І ми зобов’язані привести мережу освітніх установ Краматорська у відповідність до вимог цього закону.

На Всеукраїнському партнерському форумі в Києві «Стратегія розвитку освіти 2021» за участю Президента України, Міністра освіти, депутатів Верховної Ради, було сказано, що в Закон будуть внесені поправки, що стосуються порядку створення ліцеїв. Так, планують дозволити створювати ліцеї в містах з кількістю населення менше 50 тис. Чол. і якщо в ліцеї буде два 10 класу, а не чотири, як сказано зараз в нормативному документі.

Чекаємо нормативних документів, законопроект вже зареєстрований. І як тільки будуть внесені поправки, ми будемо рухатися далі в рішенні даного питання по Краматорську.

Нагадаємо, що початкова школа може бути в складі гімназії, а гімназія в складі ліцею. Оптимізація – це не скорочення, а реформування.

 • Що означає пункт про розширення мережі груп для дітей з особливими потребами?
 • За заявою батьків інклюзивна група може бути відкрита в будь-якому дитячому садку за заявою батьків. І в цьому році планується відкриття нових груп, закупівля необхідного обладнання.

 • Чи у всіх закладах освіти є психологи?
 • Психологи є в усіх школах, але не у всіх дитсадках. Ми просили вже виконком дозволити додати ставки психологів в дитсадки і будемо ще це робити.

Побажання батьків

Представляти відеозвіти про позашкільних заняттях дітей в гуртках і секціях.

Розвиток мережі гуртків на базі шкіл і дитячих садів, особливо на селищах.

Додати ставки логопедів в дитячих садах.

Посилити боротьбу з Буллінг як щодо учнів, так і вчителів.

Розмова батьків і чиновників пройшов конструктивно. Заступник міського голови Олена Катальникова подякувала батькам і висловила надію, що співпраця буде таким же корисним і надалі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *