Інвестори змінили плани з відкриття у Краматорську хлібозаводу та м’ясокомбінату

Замість хлібозаводу харківські “Кулиничі” планують збудувати невелике підприємство, а плани щодо відродження МПЗ відсуваються на невизначений термін

Будівництво в Краматорську нового хлібозаводу вже не раз ставало козирною картою в рукаві народного депутата Максима Єфімова в ході передвиборчої кампанії. Успадкував цей джокер і нинішній міський голова Олександр Гончаренко, зробивши будівництво хлібозаводу однією з головних обіцянок своїх передвиборчих перегонів.

Днями Максим Єфімов опублікував на своєму ютьюб-каналі відео, в якому він відповідає на запитання виборців, де, серед іншого, розповів про перспективи появи у Краматорську нового хлібозаводу та відродження м’ясокомбінату.

Щодо хлібозаводу, то, за словами депутата, його на місці нинішнього трамвайного депо збиралася будувати харківська компанія “Кулиничі”, і щодо цього були вже цілком певні домовленості.

8 місяців компанія вела розрахунки та дослідження і, за словами Єфімова, дійшла висновку, що існуючий місцевий ринок не буде здатний споживати продукцію в таких обсягах, щоб окупити вкладення в будівництво фактично з нуля заводу на 1000 робочих місць та з сучасними технологіями.

Максимом Єфімов розповів, що плани “Кулиничів” зазнали суттєвих змін, але не були повністю скасовані. Компанія нібито вже зареєструвала 18 жовтня хлібопереробне підприємство “Кулиничі” у Краматорську. Однак тепер вони розраховують збудувати менше підприємство. Замість 3 га землі під колишнім депо, вони шукають нову ділянку площею близько 0,5 га, де збираються створити підприємство меншої потужності та з меншими вкладеннями відповідно.

“Незважаючи на те, що вони неодноразово порушували наші домовленості, ми все одно за них боремося. Їх треба доносити сюди на руках”, – вважає Єфімов. – Потрібно боротися за кожного інвестора. З’являться тут харків’яни – це побачать інші, побачать, що можна тут працювати, і також прийдуть”.

Що ж до трамвайного депо, то йому вже знайшли інше застосування. Поки що у вигляді словесних амбітних планів та у вигляді конкретних бюджетних видатків на початок робіт з проектування.

Набагато менш райдужні перспективи з м’ясокомбінатом (КПМЗ). Як ми вже писали, його кілька років тому викупив у колишньої агрофірми “Шахтар” Звягільського київський інвестор із німецькими співвласниками.

Нардеп розповів, що вони також купили м’ясопереробне підприємство у Слов’янську, і створили свого часу качині та індича ферми у Слов’янському районі.

Підприємство у Слов’янську працює, а вкладення у КМПЗ та його розвиток планувалися наступним етапом, після того, як вийде на повну потужність та буде розкручено виробництво сировини – качки. Однак останні кілька років, а особливо з початком коронавірусної епопеї, справи пішли неважливо: купівельний попит впав, рівень витрат зріс і інвестори помітно охололи до свого нового придбання в Краматорську.

“З ними ми теж у процесі переговорів, але тут перспективи менш райдужні [ніж із хлібозаводом]. Можливо реалізація проекту буде відкладена на більш віддалені терміни”, – розповів Максим Єфімов.