Чому не роблять щеплення БЦЖ в Краматорську?

До редакції “Східного проекту” звернулася майбутня мама Ірина. Вона попросила відповісти на питання про наявність протитуберкульозної вакцини в Краматорську. За словами нашої читачки, зараз в пологовому будинку не роблять щеплення БЦЖ через відсутність вакцини.

Ми запитали у медичного директора Обласного перинатального центру Краматорська Світлани Хомченко, чи є така вакцина в медустанові. Як виявилося, БЦЖ немає в наявності і не тільки в Краматорську. “Як тільки ми отримаємо вакцину, відразу почнемо щепити дітей”, – сказала Світлана Хомченко.

Начальник відділу департаменту охорони здоров’я ДонОГА Олександр Педенко сказав в коментарі нашому виданню, що дійсно проблема із забезпеченням даною вакциною є, але коли вона надійде на місця – поки невідомо.

За інформацією всеукраїнських ЗМІ, в пологових будинках України новонароджених дітей виписують без щеплення БЦЖ, так як протитуберкульозна вакцина закінчилася, а нову МОЗ не закупив. Щеплення БЦЖ належить робити на другий день після народження. Але термін придатності тієї болгарської вакцини, яка була в українських пологових будинках, закінчився ще 31-го січня. Нову партію поки так і не завезли.

Останній раз закуплену в Болгарії протитуберкульозну вакцину в Україну завозили два роки тому. Тепер вирішили купити в Індії; її повинні були завезти ще в грудні 2020 го. Однак поки не привезли.

Представник ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сільвандер повідомила виданню “Вести”, що вакцина з Індії була сертифікована в Україні.

“У нас був запит в листопаді 2020 го на 119 тисяч доз БЦЖ-вакцини. Але ми не змогли цього зробити, тому що вакцина була з інституту в Індії і не була сертифікована в Україні. Весь цей час ми чекали, поки Міністерство охорони здоров’я надасть дозвіл. Як тільки це відбудеться, ми відразу ж надішлемо вам вакцину “, – розповіла вона.

У свою чергу, в Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що індійську вакцину від туберкульозу не сертифікований, оскільки виробник не надав повний пакет необхідних документів.

“Виробник повинен був надати пакет документів для реєстрації, і він не надав його. І надалі ми не можемо ніяким чином вплинути на це, тому що виробник знаходиться за кордоном і він вибирається постачальником”, – зазначив керівник експертної групи з імунопрофілактики МОЗ Сергій Литовка .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *