Банальний розбій втрачає позиції: в Краматорську орудують справжні королі контрафакту

Нинішній адміністративний центр Донецької області Краматорськ здавна славився машинобудуванням і вважався неформальною столицею ювелірів. Втім, в його історії є сторінка, якій місто не надимається. І вона – про злочинність.

Ще за радянських часів Краматорськ був настільки проблемним, що там навіть діяла комендантська година. І хоча більшість кримінальних авторитетів того часу давно переселилися на кладовища, їх справа живе.

Правда, банальний розбій вже давно втратив позиції. Тепер тут орудують королі контрафакту.

2014 рік змінив життя Краматорська

2014 рік повністю змінив життя жителів індустріального Краматорська. 12 квітня його захопили проросійські бойовики. Після майже 3 місяців окупації місто з боями звільнили українські військові. Але на цьому його біди не закінчилися.

У лютому 2015 року Краматорськ потрапив під потужний обстріл. Російські ракети “Смерч” забрали тоді 17 життів. Але відчуття, що зовсім поруч – зона бойових дій, нікуди не зникло.

Для більшості населення – це постійний стан тривоги. Однак є й такі, кого близькість “русского мира” цілком влаштовує …

Склад з тютюновим контрафактом

На початку липня в Краматорську прикордонники разом зі співробітниками СБУ, Національної поліції і фіскальних служб провели потужну операцію. Група зловмисників перетворила звичайний гараж на склад з тютюновим контрафактом.

Знахідка правоохоронців в Краматорську / Фото Краматорського прикордонного загону

Асортимент – “інтернаціональний”. Серед всього – продукція з Об’єднаних Арабських Еміратів, і коробки з Білорусі та Придністров’я. Всього 19 тисяч пачок на більш ніж мільйон гривень.

Ліквідоване силовиками сховище – далеко не перша і не найбільша база накопичення контрафакту в регіоні. В останні роки їх знищують десятками. Найпопулярніший товар – цигарки та алкоголь.

Наприклад, восени 2020 року прикордонники разом з колегами накрили цілу мережу таких підпільних логістичних центрів. В результаті з незаконного обігу вилучили продукцію на 13,5 мільйона гривень.

Але незважаючи на величезні збитки і кримінальну відповідальність за угоди з подакцізом, склади “а-ля гараж” з’являються знову і знову. Уже в інших місцях. А це означає, що хтось і надалі буде труїтися фальсифікатом. А хтось – набивати кишені.